Сучасні мобільні крани, представлені на ринку спецтехніки, відрізняються платформою, на якій встановлена підйомна система: шасі авто, рейки, пневмоколеса, гусенична основа, і інше.
Тип шасі істотно впливає на область застосування кранів, вантажопідйомність, механізм повороту і виліт стріли, можливість переміщення мобільного та інші параметри. Найпоширенішими є самохідні автокрани і крани на гусеничної основі.
Стріла автокрана з механізмом повороту
Крани на шасі автомобільна техніка, обладнана механізмом повороту консольної стріли. Механізм повороту влаштований у вигляді двоступінчастого редуктора з косозубими колесами. Він дозволяє поворотної частини підйомного пристрою обертатися в потрібну сторону. Крани на авто платформі можуть обладнуватися:
· пакетировщиком;
· грейфером;
· драглайном та іншими пристроями.
Стріла автокрана може мати кілька типів конструкції вильоту: телескопічний, фермерный або колінчастий (практично не використовується). Для збільшення довжини її додатково комплектують спеціальним пристроєм – гуськом. Виліт стріли обладнання на авто шасі доходить до 170 м. Автокрани мають широкий діапазон вантажопідйомності – від 2 до 1200 т.
Короткобазні автокрани влаштовані на спеціальних шасі, мають укорочену базу. Їх переваги:
· хороша вантажопідйомність;
· підвищена прохідність;
· маневреність;
· мобільність;
· можливість пересування з вантажем;
· управління рухом автокрана і стрілою з однієї кабіни.
Ці крани широко застосовуються в умовах бездоріжжя, при неможливості маневрувати, володіючи достатньою швидкістю і можливістю швидко дістатися на об'єкт.
Гусеничні крани
Самохідні підіймальні пристрої, основа яких представлена шасі з гусеницями (траками), називаються гусеничними кранами. Цей тип будівельної техніки використовується в будівництві і на промислових об'єктах. Застосовується для будівельних, розвантажувально-вантажних і монтажних робіт, що не вимагають частої зміни місця дислокації.
Підьомний механізм даного обладнання – решітчаста стріла. Вантажопідйомність таких кранів – до 350 т, висота підйому стріли – понад 230 метрів.
Основне гідність гусеничного крана – його стійкість і здатність працювати на непідготовлених грунтах, пересуватися з вантажем на гаку по бездоріжжю і здійснювати поворот на 360 градусів.